Blog

Co jest powodem wypadających włosów i jak sobie pomóc?

Zawsze posiadałaś bujną fryzuję, jednak od pewnego czasu zmagasz się z problemem wypadających włosów? Bez obaw, wszystko będzie dobrze, jeżeli jak najszybciej poznasz przyczyny i zastosujesz sposoby na zatrzymanie łysienia.

Niedobór witamin i minerałów

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest niewystarczająca podaż minerałów oraz witamin. Ogromne znaczenie mają zwłaszcza witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K). Jeżeli do tej pory spożywałaś więc niewiele zielonych warzyw i marchwi, jak najszybciej powinnaś zmienić swoje przyzwyczajenia.

Dlaczego włosy wypadają?Oprócz tego korzystnie na włosy wpływają takie produkty jak orzechy, olej z czarnuszki, pestki z dyni, a także różnego rodzaju kasze. Zbawienie dla wypadających włosów przynosi zwłaszcza pełna krzemionki kasza jaglana.

U łysiejących osób bardzo często zauważalne są również poważne niedobory magnezu. Jeżeli więc nie jesteś w stanie dostarczyć jego odpowiednich ilości wraz z pożywieniem, warto pomyśleć wówczas o suplementacji.

Magnez to pierwiastek który najlepiej wchłania się poprzez skórę, dlatego świetnym pomysłem będzie stosowanie oliwki magnezowej w formie dezodorantu pod pachę.

Ruszaj się, wysypiaj i unikaj stresu

Wypadanie włosów często ma także związek z chronicznym stresem i niedosypianiem. Jeżeli zatem dotyczą Cię tego rodzaju problemy, wtedy koniecznie uwzględnij każdego dnia ćwiczenia fizyczne oraz relaksacyjne.

Skuteczne sposoby na poradzenie sobie ze stresem to między innymi joga, medytacja, bieganie oraz nordic walking. No i postaraj się nieco odpuścić, a Twoje włosy naprawdę będą Ci za to wdzięczne!

Dodaj komentarz