Blog

Dieta przyjazna dla włosów – po jakie produkty warto sięgać?

Wybór produktów, które znajdą się na naszych talerzach, jest sprawą bardzo ważną. To od nich zależy stan naszego zdrowia, one też mają ogromny wpływ na nasz wygląd. Odpowiednia dieta może nam pomagać w rozwiązywaniu wielu problemów ze skórą, może też korzystnie wpłynąć na nasze włosy. Jakie składniki powinny znaleźć w menu?

Bezcenne dla zdrowia i urody kwasy tłuszczowe

Jeśli naszym marzeniem się piękne i zdrowe włosy, musimy częściej sięgać po te produkty, w których znajdują się kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6. Mają one korzystny wpływ na stan naszego zdrowia, wspierają też naszą naturalną urodę.

Dieta na włosy - orzechyDzięki nim unikniemy tak częstych problemów z włosami, jak przerzedzenie czy nadmierna łamliwość. Dieta, w której będą się pojawiać te kwasy tłuszczowe, uchroni nas też przed utratą połysku.

Gdzie szukać tych kwasów tłuszczowych? Omega 3 i omega 6 to kwasy tłuszczowe, których najlepszym źródłem są takie ryby, jak makrela, łosoś oraz tuńczyk. Znajdziemy je również w orzechach, pestkach dyni oraz w siemieniu lnianym.

Witaminy, które wspierają nasze włosy

Dla naszych włosów bardzo ważne są też witaminy, a w szczególności witaminy z grupy B. To one mają wpływ na utrzymanie prawidłowej struktury białkowej włosów, co przekłada się na ich formę oraz wygląd.

Najlepszymi źródłami witamin z grupy B są jaja oraz produkty powstające z pełnych ziaren zbóż, np. brązowy ryż oraz ciemne pieczywo. Warto też sięgać po wątrobę oraz warzywa o ciemnozielonych liściach, w których znajduje się witamina A – kolejna substancja, dzięki której nasze włosy staną się zdrowsze i piękniejsze.

Jeśli witamina A zostanie połączona z cynkiem (jego źródłem są głównie owoce morza oraz warzywa strączkowe), można skuteczniej chronić się przed zmianami skórnymi, co przekłada się na porost włosów i ich wygląd. Dla zdrowych włosów ważne są też cytrusy oraz marchew.

W tych produktach znajdziemy i witaminę C, i beta-karoten. Substancje te skutecznie pobudzają porost włosów, a jednocześnie zapewniają im skuteczną ochronę przed czynnikami środowiskowymi. Awokado, masło orzechowe oraz inne produkty zawierające witaminę E, to kolejne składniki diety przyjaznej włosom.

Dzięki nim mogą one zachwycać pięknym, zdrowym połyskiem, dzięki czemu prezentują się jeszcze lepiej.

Dodaj komentarz