Blog

Domowe sposoby na piękne i zdrowe włosy

Jak wiadomo każda z nas chciałby mieć piękne włosy na które każdy zwracał by uwagę. W związku z tym jest szereg metod które na pewno każda z nas nalewano chęcią by zastosowała aby osiągnąć pożądany efekt.

Na rynku mamy zarówno produkty gotowe które możemy zakupić w aptekach czy drogeriach ale jest również mnóstwo domowych sposobów które wiążą się z o wiele niższymi kosztami niż produkty gotowe a wielokrotnie efekt jest o wiele lepszy niż przy stosowaniu gotowych specyfików.

Dlatego zanim zaczniesz działać aby poprawić kondycję swoich włosów oto kilka domowych sposobów które warto przemyśleć:

1. Piwo oraz herbata – zaparz torebkę herbaty, ostudź ja, spłucz umyte wcześniej włosy. Identyczna sytuacja z piwem. Piwo powinno mieć temperaturę pokojową. Otwórz butelkę, pozostaw do wygazowania a następnie spłucz włosy.

Oliwa z oliwek oraz cytryny2. Olej i cytryna – jest to idealny sposób na łupież. Połącz olej z oliwek oraz wyciśnięty sok z cytryny. Sok pomoże oczyścić skórę głowy z łupieżu, natomiast oliwa nawilży skórę głowy.

Przygotuj i wymieszaj dwie łyżki cytryny i dwie łyżki oliwy, wmasuj w skórę głowy pozostaw na 20 minut i spłucz.

3. Miód – jest idealnym sposobem na suche włosy oraz aby poprawić ich połysk. Około pół szklanki miodu wmasuj z wilgotne włosy i odczekaj 20 minut lub wymieszaj 3 łyżeczki miodu z 2 szklankami wody. Używaj jako sprayu.

4. Maseczka majonezowa – jest idealnym rozwiązaniem dla suchych włosów, będą potrzebne 4 łyżki oleju rzepakowego, 1 żółtko, parę kropel cytryny. Zmiksuj składniki razem aż uzyskasz majonez. Nałóż na włosy i trzymaj godzinę, spłucz i umyj włosy.

5. Maseczka drożdżowa – wzmocni twoje włosy oraz pobudzi cebulki do wzrostu. Potrzebne Ci będą pół kostki drożdży, łyżka jogurtu lub kefiru, łyżka dowolnego oleju. Trzymaj 1-3 godzin. Spłucz, umyj włosy.

6. Maseczka mleczna – włosy zwilżamy tłustym mlekiem, w takiej ilości aby mleko z nich nie ciekło, trzymamy 20 minut, spłukujemy

7. Płukana z kory dębu – Parzymy napar u szklance ok. 250, 300 ml, czekamy do ostudzenia rozcieńczamy z wodą i pod koniec mycia spłukujemy naparem.

Dodaj komentarz