Blog

Jak zapanować nad kręconymi włosami?

Burza niesfornych loków na głowie może pięknie wyglądać. Ważne, by włosy były zdrowe, a fryzura – dopasowana do twarzy. Jak zapanować nad kręconymi włosami? Co zrobić, by pozbyć się najczęstszych problemów związanych z kręcącymi się włosami?

Odpowiednia fryzura to podstawa

Wybór odpowiedniej fryzury to podstawa pięknego wyglądu, przy czym kobiety obdarzone kręconymi włosami muszą poświęcić tej kwestii nieco więcej uwagi.

W ich przypadku pomoc dobrego fryzjera, który nie tylko ułoży odpowiednią fryzurę, ale też odpowiednio podetnie i wycieniuje włosy, staje się sprawą bardzo ważną. Jaka fryzura może się najlepiej sprawdzić przy kręconych włosach? W większości przypadków rozwiązaniem najlepszym okazują się fryzury z włosów półdługich lub długich.

Gdy włosy są zbyt krótkie, zapanowanie nad lokami staje się trudnym zadaniem, a starania o zapanowanie nad niesfornymi lokami bardzo często kończą się niepowodzeniem.

Jak myć kręcone włosy?

Kręcone włosy - kobietaKręcone włosy są bardzo delikatne, zatem każda posiadaczka takich włosów powinna pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Ważną rolę odgrywa tu prawidłowe mycie włosów. Należy pamiętać o tym, by włosy myć delikatnie – tak, by nie doprowadzić do ich uszkodzenia. Wielkim zagrożeniem dla włosów jest zbyt gorąca woda.

Z tego też względu lepiej korzystać w trakcie mycia z wody letniej, a na koniec – przepłukać włosy wodą zimną. Dzięki temu łuski włosów zostaną zamknięte, a to pomoże w utrzymaniu włosów w lepszej formie. Stosowanie odpowiednich szamponów, stosowanie odżywek oraz masek, a przede wszystkim – unikanie mocnego pocierania mokrych włosów ręcznikiem – oto podstawowe zasady, o których należy pamiętać.

Równie ważną sprawą jest wybór odpowiedniego grzebienia – szczególnie w chwili, gdy należy rozczesać mokre jeszcze włosy. Jaki grzebień wybrać? Najlepiej ten, który posiada szeroko rozstawione ząbki.

Po jakie kosmetyki warto sięgać?

W przypadku włosów kręconych głównym problemem związanym z ich pielęgnacją staje się… nadmierne przesuszenie włosów. A ponieważ kręcone włosy są zazwyczaj bardzo suche, warto sięgać po te kosmetyki, które zapewnią im odpowiednie nawilżenie.

D-pantenol oraz naturalne wyciągi roślinne, np. wyciąg z aloesu, to najważniejsze składniki, jakie powinny się znaleźć w odżywkach i maseczkach przeznaczonych do pielęgnacji które chronią przed puszeniem się włosów, a jednocześnie ułatwiają ich układanie.

Dodatkowym wsparciem będą kosmetyki do stylizacji włosów – pianki, lakiery i żele. Dzięki nim loki zaczną się układać w odpowiedni sposób, a układanie fryzury z kręconych włosów stanie się zadaniem łatwiejszym i przyjemniejszym.

Choć kręcone włosy mogą sprawiać sporo problemów, można nad nimi zapanować. Odpowiednia pielęgnacja oraz dobrze dobrane kosmetyki to podstawa w walce o piękne loki i atrakcyjną fryzurę.

Dodaj komentarz