Blog

Keratynowe prostowanie włosów – wszystko co warto wiedzieć

Keratynowe prostowanie włosów to wbrew pozorom nie jest tylko proces prostowania włosów, ale nieco szersza metoda mająca na celu prostowanie, odżywianie i regenerację zniszczonych włosów, poprzez uzupełnienie w ich strukturze niedoboru keratyny.

Sama keratyna to białko będące naturalnym budulcem włosa, produkowane w mieszkach włosowych, a także składnik zewnętrznej osłonki włosa zapewniający im odporność i połysk.

Proste włosy i kobieta na ławceWiadomym jest, więc, że niedobór keratyny powoduje łamliwość, matowość, nadmierne wypadanie włosów i rozdwajanie końcówek, przy czym powodów utraty keratyny może być wiele jak, np.: warunki atmosferyczne promieniowanie UV, zabiegi koloryzacji włosów, czy chociażby codzienna stylizacja.

Keratynowe prostowanie włosów polega do dostarczeniu włosom odpowiedniej ilości preparatu keratynowego, w którego skład prócz keratyny wchodzą antyoksydanty, wyciągi z roślin i witaminy, za pomocą nagrzanego do 230 stopnia Celsjusza ceramicznego żelazka fryzjerskiego.

Łuski włosa pod wpływem ciepła otwierają się, co umożliwia wniknięcie w nie keratynowego preparatu i wypełnienie wszelkich ubytków, a następnie łuski włosów zostają zamknięte. By keratynowe budulec w pełni spełnił swoją rolą trzymany jest na włosach przez 30 minut, po czym włosy poddawane są suszeniu za pośrednictwem suszarki o średniej temperaturze.

Po prawidłowo przeprowadzonym i zakończonym zabiegu włosy są nie tylko proste, ale odżywione, gładkie, lśniące sprężyste, zdegenerowane i podatne na stylizacje. Co więcej po takim zabiegu, którego efekty utrzymują się ok 5 miesięcy, włosy nie puszą się i nie skręcają w wilgotnych warunkach.

Dla zachowania trwałości zabiegu ważna jest jednak odpowiednia pielęgnacja włosów. Najważniejsze jest by przez okres 2-3 dni nie myć włosów, nie splatać ich i nie spinać w żaden sposób. Dopiero po tym czasie należy umyć włosy szamponami bez soli, stosować odżywki keratynowe, a nawet maski silikonowe i przede wszystkim nie stosować na włosy preparatów zawierających alkohol, gdyż wysusza on włosy.

Większość specjalistów zaleca także, by po zabiegu obciąć włosy i przez co najmniej dwa tygodnie nie dokonywać koloryzacji.

Dodaj komentarz