Blog

Pielęgnacja włosów zimą

Zima to pora roku za którą większość kobiet nie przepada, ponieważ zarówno niska temperatura, jak i ciepłe powietrze bijące z kaloryferów wpływa bardzo niekorzystnie na stan naszych włosów.

W tym okresie należy odpowiednio zadbać o właściwą pielęgnację włosów, jednak nie należy przy tym zapominać o kilku niezwykle istotnych kwestiach. W jaki zatem sposób należy dbać o włosy zimą, aby każdego dnia cieszyć się błyszczącymi i zadbanymi kosmykami?

Czapka

Jak pielęgnować włosy zimąNiska temperatura panująca na zewnątrz wpływa bardzo niekorzystnie na stan włosów, dlatego też należy zaopatrzyć się w odpowiednią czapkę. Większość kobiet rezygnuje niestety z okrycia głowy uważając, że fryzura po zdjęciu czapki nie wygląda już tak idealnie, co jest dużym błędem.

Prawda jest bowiem taka, iż fryzurę można w ciągu kilku minut bez problemu poprawić a odbudowa zniszczonych przez niską temperaturę włosów to bardzo czasochłonny proces. Z tego właśnie względu warto sobie zadać pytanie: co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze?

Odpowiadając na to pytanie warto mieć świadomość tego, iż zimne powietrze wpływa niekorzystnie nie tylko na włosy, ale także na cebulki, które mogą ulec uszkodzeniu, przez co włosy zaczną wypadać i będą gorzej rosły.

Produkty do pielęgnacji włosów

Odpowiednia pielęgnacja włosów w okresie zimowym jest niezwykle ważna, jednak należy uważać na kilka pułapek, które mogą doprowadzić stan naszej czupryny do opłakanego stanu.

Zarówno szampony, jak i odżywki do włosów powinny być pozbawione takich substancji jak SLS-y oraz silikony, które mogą wywoływać podrażnienia oraz nadmierne przesuszenie skóry głowy. Zimą lepiej zdecydować się na kosmetyki naturalne, które posiadają w swoim składzie wyłącznie ekstrakty i wyciągi roślinne wpływające bardzo korzystnie na wygląd włosów.

Substancje te nie wywołują żadnych podrażnień i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Zima to również najlepszy okres na to, aby wprowadzić do pielęgnacji włosów oleje, które z pewnością znajdziemy w swojej kuchni. Decydując się jednak na zakup oleju warto wcześniej poeksperymentować, ponieważ nie każdy olej sprawdzi się idealnie na każdej głowie.

Suszarka, prostownica

Zimą nasze włosy praktycznie przez cały czas narażone są na gorące i suche powietrze, dlatego też w tym okresie lepiej zrezygnować z używania suszarki i prostownicy.

Lepiej pozwolić im wyschnąć naturalnie, jeśli jednak nie dysponujemy odpowiednią ilością czasu, to postarajmy się suszyć je wyłącznie chłodnym nawiewem lub suszarką posiadającą funkcję jonizacji. Jeśli chodzi natomiast o prostownicę, to kobiety posiadające niezdyscyplinowane włosy, nie wyobrażają sobie całkowitej rezygnacji z tego urządzenia.

W tym przypadku warto skorzystać z zabiegu keratynowego prostowania włosów, który nie tylko wygładzi kosmyki, ale również dogłębnie odżywi strukturę włosów. Dzięki temu zabiegowi przez kilka miesięcy można cieszyć się prostymi i wygładzonymi włosami bez konieczności używania prostownicy.

Dieta

Kondycję naszych włosów może z pewnością pogorszyć nieodpowiednia dieta bogata w wysoko przetworzone produkty i słodycze. Zimą niestety bardzo ciężko znaleźć warzywa i owoce bogate w cenne dla wyglądu witaminy i minerały, co nie oznacza oczywiście, że dostępne produkty spożywcze pozbawione są całkowicie tych substancji.

Warto zatem wzbogacić zimową dietę w kiełki (słonecznika, brokuła, rzeżuchy, rzodkiewki), które bez problemu można zakupić w każdym warzywniaku lub wyhodować w domowym zaciszu. Kiełki to bogactwo witamin i minerałów, które bardzo korzystnie wpływają na wygląd i stan włosów.

W okresie zimowym można również zdecydować się na przyjmowanie suplementów diety, pamiętając o tym, aby w składzie takich tabletek nie zabrakło biotyny, skrzypu oraz pokrzywy, które odpowiadają za prawidłowy wygląd włosów.

Dodaj komentarz