Blog

Płukanki – sposób na piękne, lśniące włosy

Marzysz o włosach pełnych zdrowego blasku, a jednocześnie mocnych i elastycznych, wolnych od problemu rozdwojonych końcówek? Stosujesz różne preparaty do ich pielęgnacji, mimo to stan Twojej czupryny nadal Cię nie zadowala?

Być może kluczem do trwałej poprawy kondycji Twoich włosów jest wprowadzenie do ich codziennej pielęgnacji specjalistycznych płukanek, stosowanych po każdym myciu włosów.

Piękne i długie włosyIch starannie dobrana receptura utrwali efekty pielęgnacji na długi czas oraz ochroni włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wysoka temperatura towarzysząca stylizacji na gorąco czy też uszkodzenia mechaniczne.

Czynnikiem nadającym płukankom do włosów tak spektakularne właściwości jest ich kwaśny odczyn. Wszelkie kosmetyki stosowane do mycia włosów, jak szampony bądź mydła posiadają z kolei pH wybitnie zasadowe, które niestety nie jest korzystne dla stanu naszych włosów.

Dzięki wprowadzeniu po każdym myciu głowy zakwaszającej płukanki możemy w prosty sposób zneutralizować negatywne oddziaływanie agresywnych detergentów myjących, które przy długoterminowym stosowaniu wpływają negatywnie na kondycję włosów. Kwaśna płukanka to skuteczny sposób na domknięcie łusek włosowych, co niesie ze sobą wiele pozytywów.

Przede wszystkim płukanka nadaje włosom o każdym kolorze, od blondu poprzez wszelkie odcienie czerwieni aż po głęboką czerń, niesamowity, zdrowy blask. Szczególnie wskazane jest jej stosowanie w przypadku włosów farbowanych oraz po trwałej ondulacji. Dzięki płukankom efekty koloryzacji mogą utrzymać się na włosach nawet do czterech tygodni dłużej.

Równie istotnym aspektem stosowania płukanek jest zwiększenie odporności włosów na wszelkie uszkodzenia zewnętrzne. Jest to konsekwencją tego, iż domknięte łuski włosów stają się mniej podatne na pocieranie czy szarpanie towarzyszące chociażby rozczesywaniu czupryny czy też innym aktywnościom dnia codziennego.

Analogicznie włosy dzięki przylegającym łuskom stają się bardziej odporne na wszelkie zabiegi, takie jak stylizacji z użyciem wysokiej temperatury czy też stosowanie kosmetyków jak lakiery bądź pianki do włosów, które niestety często powodują przesuszanie i łamliwość włosów.

Płukanki są także wyjątkowo cenione ze względu na zdolność dogłębnego oczyszczania włosów i skalpu z osadów z twardej wody, resztek po szamponach oraz innych pozostałości aplikowanych kosmetyków.

Skutkuje to zmniejszonym przetłuszczaniem się skóry głowy i włosów oraz zwiększoną objętością fryzury. Włosy stają się ponadto bardziej zdyscyplinowane i łatwiejsze do wystylizowania. Ponadto kwaśny odczyn takiej płukanki będzie nieoceniony dla osób walczących z nawracającym suchym łupieżem – jej systematyczne aplikowanie niweluje oznaki łupieżu już w kilka tygodni.

Podsumowując, płukanki to wyjątkowy prosty i niepozorny, ale niezwykle skuteczny sposób na poprawienie kondycji włosów na wielu płaszczyznach. Warto zatem przekonać się do nich, aby cieszyć się wymarzoną fryzurą o niesamowitym blasku.

Dodaj komentarz