Blog

Środki do stylizacji włosów

Włosy bez wątpienia są wizytówką człowieka. Dlatego też warto zadbać by były jego wielką ozdobą.

Ważne jest aby dobrze rozpoznać rodzaj swojego włosa i używać kosmetyków odpowiednich do ich pielęgnacji i stylizacji. Na rynku dostępna jest szeroka gama tego typu produktów. Znajdziemy zarówno coś dla suchych włosów, dla przetłuszczających się, dla krótkich, długich, prostych, jak i kręconych.

Dla każdego coś dobrego.

Wśród najpopularniejszych środków do stylizacji włosów znajdziemy:

Żel do włosów

Włosy na żel u facetaNajlepsze efekty żelem osiąga się na krótkich włosach. Fryzura utrwalona jest na długie godziny. Chroni włosy przed wysuszeniem, podkreśla pazurki, loki i fale. Minusem jest fakt, że żel mocno skleja włosy nawet przy użyciu niewielkiej ilości.

Krótko mówiąc należy wiedzieć jak go stosować i dobrze znać swoje włosy.

Pianka do włosów

Preparat, który dodaje fryzurze objętości i dobrze ją utrwala. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów pianek do każdego typu włosów. Jest zarówno do włosów suchych, do włosów matowych, do włosów kręconych itp.

Lakier do włosów

Zdecydowanie najskuteczniej utrwala fryzurę, chroni przed wiatrem i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dodaje także włosom blasku. Łatwo się go nanosi na włosy używając po prostu spryskiwacza, w którym się znajduje. Nie musimy więc moczyć czy też brudzić nim sobie rąk.

Brylantyna

Środek do stylizacji włosów, który powoduje doskonałe ich wygładzenie. Dodatkowo nabłyszcza i natłuszcza je. Szczególnie polecana jest do włosów suchych, rozjaśnianych i farbowanych.

Guma do włosów

Szczególnie polecana do stylizacji włosów krótkich. Ułatwia wymodelowanie poszczególnych kosmyków włosów.
Nakłada się ją na mokre włos a następnie modeluje fryzurę.

Wosk

Dzięki niemu fryzura nie puszy się i jest dość nabłyszczona i miękka. Wosk służy do zaakcentowania poszczególnych pasm włosów zarówno krótkich, jak i długich.

Krem

Jest preparatem, który zdecydowanie ułatwia rozczesywanie włosów. Dzięki niemu włosy są dobrze nawilżone i zyskują na objętości. Polecany jest szczególnie osobom o włosach zniszczonych farbowaniem i krótkich. Nie zaleca się stosowania kremu w przypadku włosów ze skłonnością do przetłuszczania i włosów długich.

Dodaj komentarz